Automatyka do bram Tarnów

Montaż automatyki do bram.

➤ Oferujemy napędy bram: skrzydłowych, przesuwnych oraz drzwi garażowych.

➤ Sterowanie z jednego pilota.

Dla bram przesuwnych oraz skrzydłowych oferujemy napędy różnych firm. Głownie automatykę bramy opieramy o siłowniki i centralę znanej i renomowanej włoskiej firmy NICE. Siłowniki i centrala Nice posiada 12 miesięczną gwarancję oraz kompatybilność z innymi systemami automatyki domowej.

Akcesoria do sterowania bramą.

Automatyka do bram Tarnów

➤ Piloty

Najbardziej znanym i uniwersalnym sterownikiem automatyki do bramy jest pilot. Każdy pilot działa określoną drogą radiową. Firma Nice korzysta z dwóch możliwością są to drogi Flor i Smilo. Funkcja zmiennego kodu którą również używa Nice polega na tym iż pilot i odbiornika ża każdym razem porozumiewają się innym kodem co nie pozwala na otwarcie bramy osobie posiadającej identyczny pilot.

➤ Radiowa klawiatura kodowa

napędy bram Tarnów

Ciekawym rozwiązaniem są bezprzewodowe klawiatury kodowe działające na zasadzie pilotów w drodze radiowej Flor i Smilo. Klawiatura została wykonana w taki sposób iż można ją zamontować na zewnątrz budynku. Sterowanie bramą opiera się na wprowadzeniu odpowiedniego kodu za pomocą klawiszy.

Zasięg klawiatury to ok. 200m natomiast w trudnych warunkach ( w budynku) 25m. Klawiatury możemy stosować w dowolnym miejscu na korytarzu w domu lub na zewnątrz budynku. Często również klawiatury montuje się w garażu. Ilość klawiatur podobnie jak pilotów jest dowolna.

Funkcje central automatyki do bram.

➤ Funkcja amperometryczna.

Bardzo przydatną funkcją każdej bramy jest czułość amperometryczna. Centrala posiadająca tę funkcje dokonuje pomiaru prądu pobieranego przez siłownik bramy. Gdy skrzydło bramy napotka na przeszkodę siłownik celem jej pokonania pobiera większy prąd, centrala wyczuwa ten moment i powoduje odwrócony ruch siłowników..

Funkcja bardzo przydatna często zdarza się iż jakieś dziecko pozostawi w bramie rowerek lub jakąś większą zabawkę wtenczas nie narazimy się na zniszczenie bramy, pozostawionego przedmiotu oraz siłownika który może ulec spaleniu. Podczas zakupu automatyki do bramy warto sprawdzić czy dana centrala posiada tę funkcję