Instalacje i systemy alarmowe Tarnów.

Instalacje i systemy alarmowe Tarnów, Gorlice, Dębica – projekt oraz wykonanie instalacji alarmowej.

usługi elektryczne Gorlice

  Dla prawidłowego działania każdego systemu najlepiej jest wykonać instalację w postaci ułożonego okablowania. Wiadomo iż na rynku jest wiele rozwiązań bezprzewodowych ale ich utrzymanie kosztuje ze względu na wymianę baterii a samo funkcjonowanie zostaje często zakłócane poprzez różne nadajniki bezprzewodowe.

➤ Co wobec tego zalecamy ?.

  Zalecamy wykonanie instalacji alarmowej odpowiednim przewodem YTDY 6x 0,5 który zostaje ułożony w tynku wraz z instalacją elektryczną. W przypadku urządzonego domu czy mieszkania warto wykonać nawierzchniową instalacje alarmową prowadząc przewody w odpowiednich kanałach.

Projekt instalacji systemu alarmowego.

  Każda instalacja powinna zostać odpowiednio zaprojektowana dla konkretnego systemu. W przypadku systemów alarmowych większość instalacji jest podobnych bowiem wiele alarmów działa na podobnych zasadach.

  Wykonany projekt instalacji alarmowej należy dołączyć do wszystkich projektów wchodzących w skład planu budowlanego danego obiektu. Taką zasadę warto zastosować w przypadku domów jednorodzinnych mimo iż nie jest to obowiązek.

➤ Uwaga ! Kto powinien zaprojektować oraz wykonać instalację alarmową ?

  Pamiętajmyprojektowaniem oraz wykonaniem instalacji alarmowej powinna zająć się osoba wykonująca montaż systemów alarmowych oraz posiadająca odpowiednie kwalifikacje do projektowania oraz montowania systemów alarmowych. Pozwoli to uniknąć wielu błędów w instalacji alarmowej.

➤ Błędy instalatorskie

  Często instalacje alarmowe wykonują elektrycy nie zajmujący się systemami alarmowymi najczęściej takie instalacje zostają błędnie wykonane co wpływa negatywnie na późniejsze funkcjonowanie alarmu. Przykładem takim mogą być nieodpowiednio rozmieszczone czujniki co spowoduje wzbudzanie fałszywych alarmów.

➤ Co oferujemy ?

  Oferujemy wykonie projektu systemu alarmowego dostosowanego do potrzeb inwestora przystosowanego do domu, biura, sklepu czy budynku firmowego. Wykonujemy instalacje alarmowe oraz montujemy systemy alarmowe wraz z modułami sterowania i powiadamiania GSM.

➤ Instalacje i systemy alarmowe Tarnów – zapraszam do kontaktu 506 638 718