Monitoring Tarnów, Gorlice – montaż oraz serwis monitoringu.

Monitoring Tarnów, Gorlice – nasz oferta na projekt monitoringu, montaż, serwis, oraz doradztwo techniczne.

usługi elektryczne Gorlice

Oferujemy wykonanie projektu i montaż systemu monitoringu dla każdego rodzaju budynku oraz obszaru wokół niego. Wykonujemy montaż kamer w zakładach pracy celem zapewnienia bezpieczeństwa danego mienia zakładowego oraz w innych budynkach użyteczności publicznej takich jak sklepy czy bary.

Współpracujemy ze znaną firmą BCS którą oferujemy dobierając dla potrzeb każdego budżetu jak najlepszy i najwartościowszy sprzęt, tak aby jego zastosowania spełniało wszystkie wymagania i założenia inwestora.

Nasz oferta wykonania montażu monitoringu:

  • Wstępna wycena sprzętu oraz robót wraz z inwentaryzacją obiektu.
  • Projekt instalacji CCTV na życzenie inwestora.
  • Wykonanie instalacji CCTV oraz montaż i ustawienie kamer.
  • Podłączenie rejestratora do lokalnej sieci LAN oraz konfiguracja dla podglądu przez internet.
  • Przeszkolenie z podstawowych funkcji do obsługi wideorejestratora.

Odpowiednie wybór sprzętu dla systemu CCTV.

usługi elektryczne Gorlice

Prawidłowe dobranie sprzętu do wymagań inwestora oraz miejsc w których będą montowane poszczególne elementy systemu telewizji przemysłowej jest niezwykle ważne. Trzeb dostosować parametry kamer, przewodów oraz rejestratora do wymogów inwestora.

Początkowo musimy obliczyć ilość kamer dla danego obiektu. Pozwoli nam to dobrać wuideorejestrator który ma ograniczoną ilość wejść wideo. Obecnie na rynku mamy do dyspozucji rejestratory z 4 wejściami, 8 wejściami, 16 i 32 wejściami wideo.

Instalacja do monitoringu.

usługi elektryczne Gorlice

Odpowiednio dobrać musimy przewody dla instalacji systemu telewizji przemysłowej. Główną rolę odgrywają tutaj odległości od rejestratora do kamer. Instalacja do kamer dzieli się na dwa obwody mianowicie na obwód przekazujący sygnał video do rejestratora oraz obwód zasilający kamery. Każdy z obwodów jest wykonany innym przewodem.

Dla systemu analogowego z kamerami oddalonym poniżej 100m od rejestratora stosujemy przewód dedykowany dla CCTV który składa się z przewodu koncentrycznego oraz pary zasilającej. Jednym przewodem załatwiamy obydwa obwody.

Dla kamer analogowych oddalonych powyżej 100m musimy zastosować przewód do przesyłu wideo w postaci skrętki komputerowej piątej kategorii oraz wykonać lokalny obwód zasilający kamery aby uniknąć spadków napiec spowodowanych długością przewodu zasilającego.

Kamery analogowe – odpowiedni wybór.

W kwestii kamer niezwykle ważne jest kilka parametrów a mianowicie wysokości montażu kamer oraz odległości kamer do najważniejszych obserwowanych punktów. Jednym z podstawowych aspektów jest temperatura w jakiej będzie pracować dana kamera, czyli montaż na zewnątrz lub wewnątrz budynku ze stałą temperaturą.

Kolejny ważny parametr podczas wyboru kamer to funkcja dzień/noc obecnie na rynku większość kamer posiada oświetlacz IR który pozwala na przekazania dobrego obrazu w zupełnej ciemności, obraz wtenczas jest czarno-biały.

Podczas końcowego ustawienia kamery przydatny będzie regulowany obiektyw który pozwoli nam na dokładne sprecyzowania kamery w dany obserwowany punkt. Warto zwrócić uwagę aby kamera miała regulowany obiektyw w zakresie 2,8 – 12mm.

Oferta na monitoring Tarnów realizowana jest w okolicach Tarnowa, Gorlic, Jasła oraz Dębicy.
Zapraszam do kontaktu.